X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.: برق قدرت و تازه های برق و الکترونیک :.
خبر, اختراعات,مقاله,کتاب, جزوه...
بانک اطلاعات واخبار برق و الکترونیک


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 فروردین‌ماه سال 1389

به گفته پژوهشگران در امر امنیت اطلاعات ، از پریز برق می توان برای شنود آنچه مردم بر روی صفحه کلید کامپیوتر تایپ می کنند، استفاده کرد

به گزارش کنجکاو پژوهشگران موسسه Inverse Path دریافته اند که فقدان لایه های حفاظتی کافی جهت جلوگیری از انتشار اعوجاج در کابل برخی صفحه کلیدها، باعث می شود که در هنگام تایپ هر حرف، اطلاعاتی حساس از طریق این سیم نشت کند.

 

این پژوهشگران با تحلیل اطلاعاتی که از طریق پریز برق به دست آمد، توانستند دریابند که فرد مورد شنود قرار گرفته، چه چیزی بر روی صفحه کلید کامپیوتر خود تایپ می کند.

 

در این پژوهش مشخص شد اطلاعات منتقل شده از طریق سیم صفحه کلید، از 15 متری نقطه اتصال کامپیوتر به یک پریز برق، و حتی از نقاطی مانند لوله های آب نیز قابل شنود است.

 

آندریا باریسانی و دانیل بیانکو، از پژوهشگران موسسه Inverse Path در یک مقاله علمی به تشریح یافته های خود پرداختند و نوشتند: "هدف ما این است که نشان دهیم اطلاعات را از غیرمنتظره ترین راه ها می توان شنود کرد."

 

پژوهشگران تحقیق خود را بر روی سیم هایی متمرکز کردند که صفحات کلید PS/2 را به کامپیوترهای رومیزی متصل می کند.

این دو نفر گفتند شش سیم داخل یک کابل PS/2 معمولا "نزدیک به یکدیگرند و حفاظ اعوجاجی مناسبی ندارند." این مسئله باعث می شود اطلاعاتی که از طریق سیم داده (data) به شکل تغییر ولتاژ در حال انتقال است به سیم زمین (earth) در همان کابل القاء شود.

 

سیم زمین نهایتا از طریق منبع تغذیه کامپیوتر به پریز برق، و از آنجا هم به کل مدارهایی که برق اتاق را تامین می کنند متصل می شود.

 

آنچه شرایط را برای این القاء ناخواسته اطلاعات فراهم می کند سرعت پایین انتقال اطلاعات صفحه کلید است که سرعت آن به مراتب کمتر از سرعت عملکرد دیگر قطعات در کامپیوتر است.

 

در این مقاله آمده: "موج مربعی سیگنال PS/2 با کیفیت خوب [به سیم زمین] منتقل می شود ... و می توان آن را به اطلاعات اصلی صفحه کلید تبدیل کرد."

 

پژوهش این افراد نشان داد حتی اگر محلی که تلاش برای دزدی اطلاعات از آن صورت می گیرد تا 15 متر از پریز برق فاصله داشته باشد، اطلاعات بدون مشکل منتقل می شود و نتیجتا چنین روش شنود اطلاعات در اتاق هتل ها یا دفاتر کار نیز قابل استفاده است.

 

این دو پژوهشگر اعلام کرده اند که تحقیقات آنها در این زمانه کماکان ادامه دارد و قرار است نحوه انجام چنین حمله ای در کنفرانس مسائل امنیتی Black Hat که از روز 25 تا 30 ژوئیه در لاس وگاس برگزار می شود، به نماش گذاشته شود.
داغ کن - کلوب دات کام طبقه بندی:
ارسال توسط حامد مخملی
بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 فروردین‌ماه سال 1389

یک فن‌آوری جدید به زودی خطوط انتقال برق را به شبکه‌های هوشمندی تبدیل می‌سازد که میزان و نوع مصرف برق را کنترل می‌کند. 

بی‌بی‌سی از آمریکا خبر می‌دهد که این شبکه دستگاه‌ها و مراکز تولید برق را قادر به برقراری ارتباط می‌کند. به این ترتیب مراکز توزیع برق می‌توانند مصرف هر دستگاه در منزل را به طور مستقیم مانیتور کنند و مصرف‌کنندگان نیز از نحوه مصرف برق دستگاه‌های منزلشان با خبر شوند.

با استفاده از این شبکه می‌توان از گسیل حدود 211 میلیون تن گاز کربن دی‌اکسید جلوگیری کرد.

شرکت سیسکو این شبکه را "سرمایه گذاری برای یک نسل" توصیف، و پیش‌بینی می‌کند که بازار مصرفی آن در یک سال 20 میلیارد دلار ارزش خواهد یافت.

دستگاه‌های برقی منازل و مراکز توزیع و کنترل برق با پروتکل شبکه اینترنت (IP) با یکدیگر ارتباط برقرار خواهند کرد.ادامه مطلب...
داغ کن - کلوب دات کام طبقه بندی:
ارسال توسط حامد مخملی
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 فروردین‌ماه سال 1389

انتقال نیروی برق بدون استفاده از سیم ، از رویاهای دیرینه نویسندگان علمی تخیلی به شمار می رود. اما با پیشرفت های مهندسی ، ابزار های همراه و خودروهای الکتریکی ، این رویا به زودی به واقعیت می پیوندد  

 

کابل‌های برق همواره گرد و غبار را به خود جلب می‌کنند. کامپیوترها، تلویزیون‌ها و پخش کننده‌های موسیقی هر ساله باریک‌تر می‌شوند، ولی سیم‌های جمع شده در گوشه هر اتاق، یک مانع زشت بر سر راه مینیمالیسم واقعی است. آیا راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟ادامه مطلب...
داغ کن - کلوب دات کام طبقه بندی:
ارسال توسط حامد مخملی
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 فروردین‌ماه سال 1389

با توجه به نزدیکی جام جهانی فوتبال یه خبر فوتبالی برقی هم براتون گذاشتم!  

دانشمند‌ان یک توپ فوتبال هوشمند موسوم به «SOccket» طراحی کرده‌اند که انرژی را در طول بازی‌های عادی جمع‌آوری کرده و ذخیره می‌کند تا بتوان از این انرژی بعدا برای شارژ کردن باتری‌ها و چراغ‌های LED در کشورهای در حال توسعه استفاده کرد.ادامه مطلب...
داغ کن - کلوب دات کام طبقه بندی:
ارسال توسط حامد مخملی
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 فروردین‌ماه سال 1389

به گفته محققان، این افزاره که ایده آن نخستین بار در سال 1925 داده شده ولی تاکنون ساخته نشده است، خواص الکتریکی نسبتاً اید‌ه‌آلی دارد. این افزاره در مقایسه با ترانزیستورهای مرسوم امروزی به صورت بالقوه می‌تواند سریع‌تر و با توان کمتر کار کند.ادامه مطلب...
داغ کن - کلوب دات کام طبقه بندی:
ارسال توسط حامد مخملی
بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 27 فروردین‌ماه سال 1389

سولا ایمپالس، هواپیمایی با ابعاد یک بوئینگ 747 و وزنی هم اندازه یک پیکان موفق شد تنها با استفاده از انرژی خورشیدی ، 78 دقیقه پروازکند و نوید بخش نسل جدیدی از هواپیماهای دوستدار محیط زیست باشد  ادامه مطلب...
داغ کن - کلوب دات کام طبقه بندی:
ارسال توسط حامد مخملی
داغ کن - کلوب دات کام
   1      2      3    >>

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی