X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.: برق قدرت و تازه های برق و الکترونیک :.
خبر, اختراعات,مقاله,کتاب, جزوه...
بانک اطلاعات واخبار برق و الکترونیک


بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 16 مرداد‌ماه سال 1389

محققان معتقدند که این قابلیت یکی از رویاهای علمی تخیلی انسان در زمینه‌ استفاده از امواج مغزی برای کنترل محیط اطراف است که به زودی محقق می‌شود.

 

در همین رابطه یک شرکت الکترونیکی در تورنتو سیستمی را ابداع کرده که محاسبه کنترل ــ ذهنی نامیده می‌شود و می‌تواند کاربردهای تجاری گسترده ای از جمله در صفحات نمایشی روی هواپیماها و بازی‌های ویدیویی داشته باشد. طراحان این سیستم‌ معتقدند که کاربردهای آن بی نهایت است.

 

روزنامه‌ گلوب اند میل به نقل از آریل گارتن، طراح سیستم‌ جدید در شرکت اینتراکسون نوشت: اساسا این سیستم‌ در نهایت به روشی برای کاربردهای زندگی روزانه در سراسر جهان تبدیل خواهد شد.

 

گارتن خاطرنشان کرد: با این تکنیک می توانیم چراغ‌ها و لامپ‌های منزل و سایر ابزار و وسایل برقی در خانه را با ذهن خود کنترل کرده و یا حتی با فکرمان برای تماس تلفنی شماره بگیریم.

 

این فن‌آوری‌ شامل یک گوشی معمولی است که با الکترودهای پوشیده شده که امواج مغزی را می خوانند. گورتن می‌گوید: مغز شما در هنگام تمرکز، امواج بتا و در هنگام استراحت، امواج آلفا تولید می‌کند.

 

وقتی فردی کنترل این امواج را یاد بگیرد، می‌تواند از سیگنال کنترل برای برنامه دادن به وسایل مثل لامپ‌ها ابزار موسیقی و یا حتی موتورها استفاده کرد.
داغ کن - کلوب دات کام طبقه بندی:
ارسال توسط حامد مخملی
داغ کن - کلوب دات کام
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی